AlmaCare Salón Považská Bystrica

Sme posadnutí prirodzenou krásou

Kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok 08:00 - 20:00
Utorok 08:00 - 20:00
Streda 08:00 - 20:00
Štvrtok 08:00 - 20:00
Piatok 08:00 - 20:00
Sobota 08:00 - 20:00
Nedeľa 08:00 - 20:00

Pracovná doba bude prispôsobená podľa objednávok zákazníkov

Profesionálna pedikúra, kozmetika a masáž v Považskej Bystrici


Pedikúra

Ide o kozmetickú procedúru, počas ktorej dochádza k očisteniu a ošetreniu chodidiel s hlavným dorazom na nechty a okolie, šľapu. Hlavným predmetom je čistenie nechtov, ich zarovnanie a úprava, odstránenie odumretej kože z okolia nechtovej platničky, ošetrenie záderov, dohladenie šľapy a päty.

Suchá pedikúra - medicinálna

Suchá pedikúra je najmodernejšia metóda pedikúry, ktorá spĺňa najvyššie hygienické kritéria. Pri pedikúre sa chodidlá aj nechty vydezinfikujú, nasleduje úprava nechtov, obrúsi sa stvrdnutá koža v ich okolí, skráti a upraví sa ich tvar aj hrúbka, prípadne sa ošetria zarastené nechty. S použitím jednotlivých druhov fréziek odstránime zatvrdnutú kožu, mozole kurie oká a dokonca aj zarastené nechty bez nutnosti chirurgického zákroku. Pomocou vysokorýchlostnej frézky dosahujeme lepších výsledkov, ako pri mokrej pedikúre. Brúska nenarušuje celistvosť kože a naviac nehrozí riziko, že sa odbrúsi príliš veľká vrstva, ako pri mokrej pedikúre, kde sa u vodou nasiaknutej pokožky horšie odhaduje, akú vrstvu treba odstrániť. Špeciálne frézky používané pri prístrojovej pedikúre sú jemné k ošetrovaným nohám a tým je táto metóda vhodná i pre diabetikov a ľudí trpiacich plesňami. Pedikúra končí relaxačnou masážou chodidiel.

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra spočíva v kúpeli nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, väčšinou kúpeľných solí. Keď sú nohy pripravené a vydezinfikované venujeme sa úprave nechtov, ošetrení kože a paty. Potom sa ostrihajú nechty dorovna a vyformujú sa aj zapilovaním. Tvarovaním nechta v rovnej línii zabránime bolestivému zarasteniu. Skontrolujú sa kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami. Opatrne sa odstránia a odporučí sa domáce ošetrenie. Pre zvláčnenie kože nanesieme krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo.

Kombinovaná pedikúra

Ide o kombináciu mokrej klasickej pedikúry a suchej medicinálnej pedikúry. Ošetrenie začína kúpeľom. Podiater sám volí medzi skalpelom, alebo prístrojom na suchú pedikúru, čo je vhodné na ošetrenie spodnej, nášľapnej časti chodidla. Nechty sa vyčistia pomocou medicínskeho prístroja do požadovanej hrúbky, dĺžky a tvaru. Taktiež sa ním upraví okolie nechtu. Chodidlo a nechty sa ošetria vhodným krémom a olejom.

Baby pedikúra

Pedikúra pre našich najmenších. Po kúpeli nôh sa nechtíky upravia do požadovaného tvaru. Ošetria sa problémové časti, ako napr. kurie oko, zarastený necht. Práve u detí je dôležité, aby si osvojili správny strihací návyk. Tým sa v budúcnosti dokážu vyvarovať práve problémom v spojitosti so zarastajúcim nechtom. Po ošetrení chodidla sa nôžka zľahka nakrémuje. Počas pedikúry sa používa dezinfekcia špeciálnymi prípravkami.

 

Kozmetika

Kozmetika SynCare = Dotyk medicíny  v kozmetickom salóne
Dermokozmetika SynCare, ktorú používame ponúka prípravky pre ošetrenie všetkých typov pleti a obzvlášť sa zameriava na suchú citlivú pleť, na pleť s akné, zrelú pleť a pleť s vrodenými alebo získanými defektami.
Značka SynCare je na trhu od roku 1996. Je výrobcom profesionálnych dermokozmetických prípravkov na hranici lekárskej a estetickej starostlivosti. Výrobky nenájdete v bežných obchodných sieťach, pretože táto kozmetika patrí do rúk odborníkov, tj. Kozmetičiek, lekárnikov či lekárov, ktorí sú schopní kvalitne a profesionálne poradiť s výberom kozmetiky.

Invazívna mezoterapia

DermaPen je revolučnou alternatívou dermarollerového ošetrenia, kedy s pomocou mikro-ihličkovej terapie podporujeme tvorbu kolagénu v pokožke.

 

Neinvazívna mezoterapia:

Neinvazívna mezoterapia je bezpečná a naturálna metóda, ktorá prirodzene podporuje tvorbu kolagénu, elastínu a nových buniek, vypne kožu a vyrovná povrchové vrásky. Mezoterapia sa používa ako metóda preventívna aj liečebná. Má silný protivráskový účinok.

 

Ultrazvukové ošetrenie

Priaznivé pôsobenie ultrazvuku podporuje látkovú výmenu, regeneráciu, vylučovanie toxínov. Spevňovanie tkaniva  je výsledkom všetkých procesov od detoxikácie cez látkovú výmenu až po normalizáciu tkaniva

 

​Kavitačný prístrojový peeling

Hĺbkové čistenie kože, odstránenie odumretej pokožky, stimulácia prekrvenia, zlepšenie metabolizmu buniek. liečba akné, vyhladenie vrások a množstvo iných, pozitívnych účinkov na pokožku. Nemá žiaden negatívny vplyv na kožu. 

 

Mikrodermabrázia

Zákrok spočíva v jemnom a v postupnom obrusovaní povrchových zrohovatených buniek kože mikrokryštálmi diamantu. Hĺbka zbrúsenia sa dá regulovať. Diamantová dermabrázia je pre pleť veľmi efektívna, účinná a bezpečná procedúra určená pre všetky typy pleti. Funguje na princípe mechanického peelingu, keď diamantové čiastočky obrusujú vrchnú vrstvu pokožky a súčasne, vďaka vákuu, pleť hĺbkovo čistia a rozjasňujú.

 

Parafínový zábal

Kozmetický parafín prehrieva, uvoľňuje, podporuje cirkuláciu živín v koži, zlepšuje krvný obeh, odovzdáva minerály a vitamíny, ktoré obsahuje a otvára póry. Priaznivo pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu, pri chorobách drobných kĺbov, pri chronickej reumatickej artritíde, pri Bechterevovom ochorení a osteoporóze. Parafínový zábal má blahodárne účinky na celé telo.

 

Kozmetická masáž

Masážou sa pleť prekrvuje, lepšie prijíma výživné látky, zvyšuje sa jej pevnosť i pružnosť, odstraňujú sa odumreté bunky. Odborne prevedená masáž plní zo všetkých kozmetických úkonov svoje poslanie najlepšie. Cieľom kozmetickej masáže nie je len ovplyvňovanie svalov, ale pôsobenie na všetky tri vrstvy kože, čím sa zabraňuje ochabnutie tonusu a prejavom starnutia.

 

Maderoterapia

Maderoterapia tváre je 100% prírodný spôsob, ako kontúrovať tvár, odstrániť dvojitú bradu, znížiť hĺbku vrások a zjemniť pokožku, eliminovať vačky pod očami. Tajomstvo je v 4 špeciálne navrhnutých drevených prvkoch pre maderoterapiu tváre, ktoré stimulujú cirkuláciu a produkciu elastínu a kolagénu v koži, zlepšujú krvný obeh, odstraňujú nežiadúci tuk a tak spevňujú a tonizujú pokožku. Tvarujú tvár a tiež krk. Konečným výsledkom je omladená, svieža a pevnejšia pokožka. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebné maderoterapiu tváre opakovať aspoň 6x.

 

Kozmetický OZONIZÉR

Dezinfekcia ozónom je vhodná po hĺbkovom čistení pleti, uzatvára póry, podporuje proces hojenia, upravuje nadmernú činnosť mazových žliaz. Mierny účinok sušenia viditeľne zlepšuje mastnú a zjazvenú pleť po akné.

Má antiseptické a dezinfekčné účinky.  Jeho používanie zlepšuje, prekrvuje, spevňuje a dezinfikuje pokožku.

Masáže

 

Relaxačná masáž

Intenzívne pôsobí proti stresu, depresií a únave celého organizmu. Má upokojujúci účinok, znižuje svalové a psychické napätie, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus. Naviac zväčšuje rozsah pohybu kĺbov. 

 

Masáž celého tela

Oddýchnete si od bežnej reality, načerpáte novú energiu a obnovíte svoju vnútornú harmóniu. Od nepamäti sú dobre známe účinky masáží. Táto masáž prináša úľavu natiahnutých svalov, prispieva k regenerácií a relaxácií celého tela. 

 

Bankovanie tela

​Pri suchom bankovaní zostáva povrch pokožky neporušený, banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne.

 

Medová masáž

​Táto masáž pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia. 

 

Myofasciálna masáž

​Tieto techniky uvoľňujú a odstraňujú napätie v tkanivách. Sú veľmi účinné, hlavne s posunom fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva.

 

Chiropraxia

V chiropraxií sa využívajú mobilizačné techniky, ktoré sa taktiež nazývajú aj naprávanie. Mobilizácia je opakovane pruženie medzi kĺbmi, pomocou ktorého dokážeme uvoľňovať  rôzne blokády kĺbov či chrbtice a tak ‚napraviť‘ napr. blokádu krčnej chrbtice či blokádu hrudnej chrbtice ale aj iné blokády, týkajúce sa celého tela 


Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.